Martyna Szewczyk

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży

mgr Martyna Szewczyk

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS Humanistycznospołecznym, o specjalności klinicznej. Ukończyłam Studia Podyplomowe Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zdobyłam również kwalifikacje pedagogiczne w Towarzystwie Wiedzy Powszechnej we Wrocławiu.

Mając na uwadze dobro moich pacjentów podnoszę swoje kwalifikacje w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, w Krakowskim Centrum Psychoterapii, oraz na studiach podyplomowych na kierunku Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym na Uniwersytecie SWPS.

Jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, zgodnie z których wytycznymi oraz kodeksem etycznym realizuję swoją pracę zawodową. Jestem również aktywnym członkiem i działam na rzecz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji „ART”.

W swojej pracy zajmuję się m.in.:

 • Problemami z zakresu rozwoju seksualnego u dzieci i młodzieży, zaburzeniami z obszaru seksualności człowieka,
 • Wspieraniem prawidłowego rozwoju dziecka i terapią zaburzeń rozwojowych,
 • Terapią zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży,
 • Trudnościami emocjonalnymi dzieci i młodzieży (m.in. lęk, wycofanie, fobie, niskie poczucie własnej wartości, trudne emocje wynikające z pojawienia się rodzeństwa),
 • Zaburzeniami zachowania dzieci i młodzieży (m.in. zachowania nerwicowe, natrętne, zachowania agresywne i autoagresywne, nierozwojowe zachowania seksualne),
 • Terapią i wparciem dla dzieci i młodzieży z trudnymi, traumatycznymi doświadczeniami (śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców, doświadczanie czy obserwowanie przemocy fizycznej i/lub seksualnej),
 • Pomocą psychoterapeutyczną w relacjach z bliskimi, dla dzieci i młodzieży, które znalazły się w nowej rodzinie (adopcyjnej, patchworkowej) oraz ich rodziny, która zmaga się z trudnościami w relacjach z dziećmi.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji i nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach oraz konferencjach poświęconych tematyce związanej z wykonywaną praktyką.

Jako psycholog, seksuolog mam otwarty przewód certyfikacyjny – ubiegam się o tytuł seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, jestem psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Mam doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi, które zdobywałam w placówkach oświatowych – szkołach i przedszkolach; na oddziałach szpitalnych: Klinicznym Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Leczenia Udarów w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy we Wrocławiu, V Oddziale Stacjonarnym – Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego; oraz w Zakładzie Karnym w Kłodzku – Oddział Terapeutyczny dla Skazanych z Niepsychotycznymi Zaburzeniami Psychicznymi lub Upośledzonych Umysłowo, Oddział Terapeutyczny dla Skazanych Uzależnionych od Środków Odurzających lub Psychotropowych. Aktywnie wspieram rozwój rehabilitacji środowiskowej. Prowadzę zajęcia terapeutyczne i psychoedukacyjne dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej, współuczestniczę w organizowanych przez stowarzyszenie DolSAR „ART” wydarzeń związanych aktywizacją osób z doświadczeniem choroby psychicznej i z ochroną zdrowia psychicznego.

Ocena pacjentów
  4.8

2 Opinie

 1. Marcin

  Pani Martyna swoim profesjonalizmem i ciepłym ludzkim podejściem potrafi wytworzyć wręcz domową atmosfere. Bardzo pomógł mi jej punkt widzenia =)

 2. Katarzyna Kowsl

  Jak na tak młodą osobę pani Martyna ma szeroką wiedzę i spore doświadczenie co przekroczyło moje oczekiwania.Jest skuteczna w definiowaniu przyczyn problemów (pomimo wielu płaszczyzn nakładających się na siebie) oraz rozwiązywania ich.Korzystałam już wcześniej z usług kilku innych terapeutów, ale dopiero przy pani Martynie udało mi się całkowicie otworzyć przed soba oraz przygotować na zmiany. Pomogła również mojej dorastającej córce.Zdecydowanie jest terapeutką godną polecenia.

Dodaj opinię