Konsultacja psychologiczna

Kosultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna

Jest to pierwsze spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą. Liczba konsultacji zależy od problemu z jakim zgłasza się pacjent (maksymalnie 3 spotkania). Celem konsultacji psychologicznej jest omówienie problemu i ustalenie formy pomocy, która będzie najkorzystniejsza dla pacjenta. Pierwsze spotkanie nie jest psychoterapią, a także nie zobowiązuje do jej rozpoczęcia. Daje jednak możliwość przyjrzenia się swoim trudnościom i podjęcia właściwej decyzji.

Podczas pierwszej konsultacji psychologicznej identyfikujemy problem z jakim zgłasza się pacjent oraz opracowujemy konkretną strategię radzenia sobie z daną sytuacją, bądź przykrym doświadczeniem.

Konsultacja psychologiczna nie jest adresowana tylko do osób dorosłych, ale do wszystkich, którzy znaleźli się w trudnym momencie swojego życia i szukają pomocy w poradzeniu sobie z natrętnymi myślami, lękami, nerwicą itp. Konsultacja psychologiczna skierowana jest również do rodziców dzieci i młodzieży, u której się pojawiły trudności czy objawy wymagające leczenia. Konsultacja taka odbywa się zarówno z rodzicami, jak i z dzieckiem/nastolatkiem.

Pierwsze spotkanie nie jest jeszcze psychoterapią. Konsultacja psychologiczna może stanowić pierwszy krok do podjęcia długoterminowej psychoterapii. Do podjęcia decyzji o psychoterapii potrzebna jest bowiem odpowiednia wiedza oraz pewność, że przyniesie to pożądane zmiany w zachowaniu oraz samopoczuciu pacjenta.

Konsultacja ma dać możliwość ustalenia odpowiedzi na powyższe pytania. Co istotne, dobry psycholog potrafi nie tylko wskazać ścieżkę rozwiązania danego problemu, ale również potrafi sprawić, że już na etapie psychoterapii, pacjent otworzy się przed psychologiem wraz ze swoimi głęboko ukrytymi lękami i obawami. To one stanowią klucz do owocnej konsultacji psychologicznej, pozwalającej zajrzeć „w głąb” danego problemu.

Konsultacje psychologiczne mogą trwać przez kilka spotkań i nie zobowiązują do podjęcia psychoterapii. Mają na celu tylko przyjrzenie się naturze problemów i wybór możliwości leczenia.

Jeżeli odczuwają Państwo różnego rodzaju trudności, lęki, obawy i potrzebują fachowej pomocy psychologa w ich rozpoznaniu oraz zwalczeniu, zachęcamy do pierwszego spotkania– konsultacji psychologicznej z wybranym specjalistą z naszej Kliniki.

Zapraszamy na konsultacje psychologiczne mieszkańców Wrocławia i okolic.