Katarzyna Rabiega

Katarzyna Rabiega

KasiaRabiega_300x450

Psycholog, psychoterapeutka psychodynamiczna

Jestem absolwentką Psychologii. Tytuł magistra ze specjalnością z Psychologii Klinicznej uzyskałam na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Kompetencje i wiedzę potrzebną do pracy w tym paradygmacie poszerzam w procesie szkolenia w Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym – są to szkolenia rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Należę również do Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodku pomocy psychologicznej, w placówkach leczenia uzależnień oraz pracując jako psycholog interwencji kryzysowej w ramach prewencji psychologicznej Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecnie pracuję terapeutycznie z dorosłymi i młodzieżą. Zajmuję się także współprowadzeniem grup socjoterapeutycznych i kontaktem indywidualnym w ośrodku profilaktyki środowiskowej Fundacji Praesterno we Wrocławiu.

Zainteresowania zawodowe ogniskuję wokół rozumienia i leczenia zaburzeń nerwicowych, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju i zaburzeń osobowości. Pracuję z pacjentami doświadczającymi trudności emocjonalnych, trudności w relacjach, zmagającymi się z depresją, lękiem oraz będącymi w kryzysie. Każdorazowo z pełną odpowiedzialnością i szacunkiem dla osoby szukającej pomocy angażuję się w proces rzetelnej diagnozy, klarownego zdefiniowania celów terapii oraz leczenia.

Podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii. Aby stale reflektować prowadzone procesy terapeutyczne, przykładam dużą wagę do regularnego superwizowania swojej pracy.

Ocena pacjentów
  4,5